Inside Broadcasting

radio-studio-1315232-1920x1440INSIDE BROADCASTING

…autorski, komercyjny program wspomagający działania PR i MR oraz komunikacji wewnętrznej autorstwa Roberta J. Błaszczyka…

Radio internetowe jest naturalną konsekwencją rozwoju internetu i jego dostępności.
W swojej strukturze nie różni się od tradycyjnych naziemnych stacji, tzw. fm-mowych. Nie podlega jednak kłopotliwemu i kosztownemu koncesjonowaniu.

Pozwala na kształtowanie w pełni zawartości nadawanego przez sieć programu. Między muzyką, mogą znaleźć się komunikaty dla pracowników, jak i ogłoszenia, które dotrą natychmiast do wszystkich odbiorców.

Rozwiązanie jest doskonałym narzędziem, które może być użytkowane przez firmy handlowe i usługowe, przedsiębiorstwa posiadające filie, zakłady produkcyjne zlokalizowane w różnych obszarach kraju lub świata, urzędy państwowe, fundacje, a nawet grupy osób zafascynowane mediami, które chcą prowadzić własną autonomiczną i dopasowaną do swoich oczekiwań redakcję.
Program można dowolnie kształtować, stosując istniejące formaty lub tworząc autorskie koncepcje.
Audycje i inne formy przekazów mogą być nadawane w systemie „na żywo” oraz dowolną ilość razy powtarzane. Taki program nie podlega pod rygory zapisów ustawy o radiofonii i telewizji. Jedynie od nadawcy zależy, w jaki sposób wykorzysta globalny potencjał.

Odbiór streamingu jest możliwy dla wszystkich urządzeń komputerowych oraz mobilnych, wyposażonych w łączność z globalną siecią, których użytkownicy posiadają adres stacji i powszechne oprogramowanie audio.

Nadawanie odbywa się analogicznie do tradycyjnej naziemnej radiofonii, z tą różnicą, że końcowym urządzeniem jest nie nadajnik, a serwer.

Radio internetowe jest w Polsce w fazie rozwoju. Stacje są jednak mocno sformatowane, przez co zdobywają mniejszą liczę słuchaczy, jednak są to odbiorcy wierniejsi wobec nadawanej treści.
Radio internetowe jest również wykorzystywane przez oddalone od siebie filie sieci handlowych i usługowych, do zaproponowania swoim pracownikom i klientom jednolitego otoczenia audialnego, niezbędnego w procesie świadomej budowy wizerunku.

Po więcej informacji napisz: robert(at)medioznawca.eu

Robert J. Błaszczyk

RadioPatrolPL – słuchaj już teraz

#radio #komunikacja #komunikacjawewnętrza #pr #mr #innowacja

Share Button
Welcome , today is poniedziałek, 21 września 2020